BG EN

При сблъсъци с ПКК в Турция са загинали двама полицаи

СВЕТЪТ ДНЕС

При сблъсъци с ПКК в Турция са загинали двама полицаи

2279
на 28.02.2016
При сблъсъци с ПКК в Турция са загинали двама полицаи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Един полицай и един военен са загинали днес при сблъсъци с Кюрдската работническа партия в района на град Диарбекир и град Нусайбин в югоизточната част на страната, пише агенция "Фокус", позовавайки се на Hürriyet.

„Един военнослужещ получи тежки наранявания днес в хода на въоръжен сблъсък между силите за сигурност и сепаратистите в провинцията Сур. Раненият бе незабавно закаран в болница, но загина, въпреки усилията на лекарите“, пише в съобщение на турския генерален щаб. Освен това членовете на ПКК са обстрелвали с гранатомети бронирана кола на полицията в Нусайбин, убивайки един и ранявайки двама полицаи. 

По данни на генералния щаб на Турция, петима членове на ПКК са били ликвидирани по време на антитерористичната операция в град Идил в провинцията Ширнак, а още трима в Сур. Били са конфискувани и гранати и самоделни взривни устройства. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 125
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК