BG EN

ПРИЗНАНИЕ! Бокова: Разочарована съм, че не избраха жена за генерален секретар на ООН

СВЕТЪТ ДНЕС

ПРИЗНАНИЕ! Бокова: Разочарована съм, че не избраха жена за генерален секретар на ООН

10808
на 15.11.2016
ПРИЗНАНИЕ! Бокова: Разочарована съм, че не избраха жена за генерален секретар на ООН
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Генералният директор на ЮНЕСКО Ирина Бокова е разочарована, че следващият генерален секретар на ООН няма да е жена.

препоръчано

Тя призна разочарованието си в специално интервю за руската агенция ТАСС, което даде в Маракеш, Мароко, на световната конференция на ООН за климатичните промени.

"Разбира се, разочарована съм, но съм била в политиката и зная, че изборите за генерален секретар на ООН са политически процес. Издигането на жена на поста генерален секретар на ООН би било впечатляващ пример от страна на ООН.

Но аз смятам, че не бива да се гледа на резултата само негативно. Изборите на генерален секретар бяха етап, процес, който даде възможност на мнозина кандидати, включително на мен, да участват с идеи, предложения, опит. Мисля, че самият процес, а не толкова крайният резултат, има голямо значение, и в това отношение съм много удовлетворена. 

Наред с това искам да кажа, че избраният за генерален секретар на ООН Антониу Гутериш е чудесен човек и аз съм уверена, че той ще бъде отличен генерален секретар", каза Ирина Бокова за ТАСС.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК