BG EN

Приключва пролетната сеитба в Добричка област

Региони

Приключва пролетната сеитба в Добричка област

2865
на 12.05.2015
Приключва пролетната сеитба в Добричка област
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Към приключване е пролетната сеитба в Добричка област. Това съобщи Веселин Овчаров, старши експерт в Дирекция „Аграрно развитие” в Областна дирекция „Земеделие” в Добрич, предаде Радио „Фокус”.

препоръчано

В областта е извършена предсеитбена подготовка на 891 877 дка, засети с царевица за зърно са 890 877 дка. Такава култура се сее навсякъде в областта. Най-обширни площи с царевица са засети в общините Добричка – 284 567 дка, Генерал Тошево – 220 100 дка и Крушари – 111 700 дка. Частните стопани в областта са засели общо 237 964 дка с царевица за зърно, кооперации, сдружения и арендатори – 652 433 дка.

свързани новини

В региона се сее и маслодаен слънчоглед. Предсеитбена подготовка е направена на 789 092 дка, засетите общо площи с тази земеделска култура са 785 785 дка. Най-много площи с маслодаен слънчоглед са засети в общините Добрич-селска – 203 035 дка, Генерал Тошево – 125 400 дка и община Каварна – 125 300 дка.

От общо засетите с маслодаен слънчоглед площи с хербициди са третирани 210 200 дка. Все още не са обобщени данните за това има ли пропаднали земеделски площи в областта, като следващата седмица предстоят нови обходи от специалисти. Състоянието на есенниците е добро, каза Веселин Овчаров.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК