BG EN

ПРИМКАТА СЕ ЗАТЯГА! Прокуратурата погна "Медицински одит", затваряли си очите за нарушенията в болниците

Темида

ПРИМКАТА СЕ ЗАТЯГА! Прокуратурата погна "Медицински одит", затваряли си очите за нарушенията в болниците

20516
на 14.06.2018
ПРИМКАТА СЕ ЗАТЯГА! Прокуратурата погна Медицински одит, затваряли си очите за нарушенията в болниците
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Прокуратурата ще разследва Изпълнителната агенция „Медицински одит” – органът, който прави проверки и търси нарушения в системата на здравеопазването. Проверка на Върховната административна прокуратура е констатирала нарушения в дейността на агенцията.

Установени са случаи на настъпила смърт в лечебни заведения, които са проверявани без да бъдат докладвани на прокуратурата. На база резултатите от проверката Върховната касационна прокуратура пък е образувала разследване за престъпление по служба, тъй като имало данни за превишаване на власт от длъжностни лица от агенцията.

Въпросните служители не съставяли актове и не налагали административни наказания при редица проверки, въпреки че били установени нарушения. Допускала се възможност и да се извършва проверка без да се издава констативен протокол.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 67
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК