BG EN

ПРОБИВ! Откриха виновника за рака на кожата

Бомба

ПРОБИВ! Откриха виновника за рака на кожата

25360
на 04.11.2017
ПРОБИВ! Откриха виновника за рака на кожата
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ракът на кожата се причинява от специални клетки - меланоцити, които произвеждат пигмента меланин. Според статистиката това е най-честият вид рак. Смята се, че центровете на натрупване на меланоцити върху кожата, които сме свикнали да наричаме родилни знаци, са източникът на рак на кожата. Поради тази причина безобидните меланоцити внезапно стават злокачествени.

Това са установили изследователи от университета Корнел. Предполага се, че основната причина за появата на меланома е ултравиолетовата светлина. Въпреки това, в хода на проучванията учените стигат до извода, че източникът е в мутациите на меланоцитите. Това е така, защото вместо слънчево изгаряне човек придобива рак на кожата.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО) Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО)
ново
Днес: 93
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК