Провал за България в Европейската лига

Волейбол

10533
на 02.07.2016

Българският национален отбор по волейбол загуби драматично с 2:3 (18:25, 25:15, 19:25, 25:14, 15:17) от Естония в полуфинала на Европейската лига във Варна. Пред близо 2000 зрители в зала „Конгресна“ играчите на Мирослав Живков на два пъти изоставаха в резултата, но след много силна игра във втория и четвъртия гейм, показаха, че могат да надвият сочения за фаворит тим на Естония.

За съжаление при 15:14 в тайбрека българите пропуснаха златна възможност да затворят мача и в крайна сметка загубиха след 15:17. Най-резултатен в двубоя бе центърът Светослав Гоцев, който завърши с 23 точки, от които 4 аса и 9 блокади. 16 точки добави Велизар Чернокожев, Мартин Атанасов приключи с 12, а Златан Йорданов с 11. За Естония диагоналът Робърт Тахт се отчете с 19.

Така балтийците се класираха за финала срещу Македония, който е в днес от 18:00 ч. От 15:00 ч. пък България излиза срещу Австрия в мача за бронзовите медали.

Така радостните моменти свързани с волейбола тази година са все по-малко, а голяма част от асовете ни, на снимката по-горе в момента не са част от националните гарнитури на България.