BG EN

Провеждат състезание по лъвски скок по повод 141-вата годишнина от гибелта на Левски

Региони

Провеждат състезание по лъвски скок по повод 141-вата годишнина от гибелта на Левски

10293
на 23.01.2014
Провеждат състезание по лъвски скок по повод 141-вата годишнина от гибелта на Левски
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За четвърта поредна година в Смолян ще се проведе състезание по лъвски скок по повод 141-вата годишнина от гибелта на Левски, 19 февруари. Това каза за Радио „Фокус” Таня Марева - председател на Общинския комитет „Васил Левски” и директор на Регионалния исторически музей ”Стою Шишков” в Смолян.

препоръчано

По думите на Марева, всяка година в Смолян се честват годишнините, свързани с великия Апостол на свободата – Васил Левски. Отново ще има факелно шествие и ще се поднесат венци и цветя пред паметника на Васил Левски, който се намира пред сградата на Природо-математическата гимназия, носеща името на Апостола. Състезанието „Лъвски скок” вече става традиционно. Три поредни години се провежда, тази ще е за четвърти път. Състезанието „Лъвски скок” е нестандартна спортна проява, която събира в атрактивна надпревара отборите на всички училища в Смолянска област, чийто патрон е Васил Левски. Идеята за организиране на оригиналното състезание е на Общински комитет „Васил Левски” – Смолян, който го организира съвместно с Регионалния инспекторат по образованието и Община Смолян.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК