BG EN

Продават 28 творби на Хуан Миро в помощ на Червения кръст

Шоу свят

Продават 28 творби на Хуан Миро в помощ на Червения кръст

12292
на 18.05.2016
Продават 28 творби на Хуан Миро в помощ на Червения кръст
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Аукционната къща „Кристис” ще продаде утре 28 творби на прочутия каталунски художник и скулптор Хуан Миро, а набраната сума ще бъде предоставена на Организацията на Червения кръст.

препоръчано

Внукът на художника Хуан Пунйет Миро заяви, че ще дари цялата сума, която се очаква да надхвърли 50 000 евро, защото това би било и желанието на дядо му. Миро, който почина през 1983 година на 90-годишна възраст, има лични причини да е признателен на Червения кръст.

Лекар от международната организация спасява крака на единствената му дъщеря след тежка автомобилна катастрофа през 1965 година. 34-годишната жена се възстановява след цяла година на легло. В знак на дълбока благодарност Хуан Миро създава гоблен, който дарява на Червения кръст.

Миро е живял в изгнание по време на Гражданската война и е дълбоко съпричастен към несгодите на сънародниците му, които през 1936-39 година живеят в лагери в Южна Франция. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
СУПЕР ШОУ! Колтуклиева подгони Киро из коридорите на Съдебната палата. Пита го чуват ли се с Борисов (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Колтуклиева подгони Киро из коридорите на Съдебната палата. Пита го чуват ли се с Борисов (ВИДЕО)
ново
Днес: 15
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК