BG EN

Продадоха най-стария коняк. Ето за колко

ШАРЕН СВЯТ

Продадоха най-стария коняк. Ето за колко

10526
на 30.05.2020
Продадоха най-стария коняк. Ето за колко
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Една от най-старите бутилки коняк, бутилиран през XVIII век преди Френската революция (1789 г.), беше продадена на търг от „Сотбис” за 144 500 долара, съобщава БГНЕС, цитирана от БНР.

препоръчано

Агенцията се позовава на информация от аукционната къща.

Според „Сотбис”, бутилката коняк от 1762 Gautier е „най-старият коняк, продаван някога на търг“.

Публикация в специализираното издание „Decanter” отбелязва, че 0,7-литровата бутилка, продадена на онлайн търга, е била известна на ценителите под името „Grand Frière“. Най-малката бутилка от тази серия, „Petite Soeur”, в момента е изложена във винената къща „Gautier” в гр. Коняк – родното място на прословутата напитка.

Бутилка със среден размер, произведена през същата 1762 г. – „Petit Frère” беше продадена на търг в Ню Йорк през 2014 г. за 48 000 паунда.

Семейството, което преди това притежаваше и трите бутилки, избра да остане анонимно. Известно е, че „Grand Frière“ е бил купена от клиент от Азия.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 84
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК