BG EN

Продължава изтичането на радиоактивна вода от авариралата АЕЦ "Фукушима 1"

ЧАС ПИК

Продължава изтичането на радиоактивна вода от авариралата АЕЦ "Фукушима 1"

3476
на 14.11.2014
Продължава изтичането на радиоактивна вода от авариралата АЕЦ Фукушима 1
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Водата, използвана за охлаждане на повредените реактори на авариралата АЕЦ „Фукушима 1” продължават да постъпват в дренажната система на централата и след предприетите мерки за спиране на течовете. Това съобщиха от компанията-оператор на централата „Токио електрик пауър” (ТЕПКО), предаде ТАСС, цитира "Фокус".

препоръчано

Специалистите на ТЕПКО от април работеха по предотвратяване постъпването на вода с високо съдържание на радиоактивни частици в дренажната система на АЕЦ „Фукушима 1”, откъдето тя през подпочвените води се вливаше в океана. За целта бяха пломбирани известните до момента течове и залети с бетон каналите на дренажната система. Но е станало известно, че това не е спряло течовете на радиоактивна вода и от компанията подготвят нови мерки за решаване на новите проблеми. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Цветанка Андреева разкрива кои са първите успехи и провали на властта: Задават се тревожни дни и сериозни предизвикателства (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Цветанка Андреева разкрива кои са първите успехи и провали на властта: Задават се тревожни дни и сериозни предизвикателства (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК