BG EN

Продължават взривовете в района на свлачището Девин - Кричим

Региони

Продължават взривовете в района на свлачището Девин - Кричим

3489
на 18.02.2015
Продължават взривовете в района на свлачището Девин - Кричим
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Контролираните взривове в района на свлачището Девин - Кричим продължават и днес. Това заяви пред Радио „Фокус“ председателят на Агенция „Пътна инфраструктура“ инж. Лазар Лазаров.

препоръчано

„Вчера с тези взривове беше отнета някъде около 400-500 тона скална маса. Очакваме днес тези взривове да продължат и наистина този откос да бъде почистен и профилиран, така че да не застрашава пътуващите“, обясни инж. Лазаров. Той отбеляза, че големите дъждове от миналите седмици са активизирали много срутищни процеси и свлачища на земни маси.

свързани новини

„Включително и вчера имахме свличане на скална маса на пътя за Банско. Разбира се, в рамките на няколко часа тя беше почистена, но това е масово явление във всички скални проходи“, заяви председателят на пътната агенция.

Той допълни, че навсякъде, където има свличания на скални маси, пътищата се разчистват своевременно. Инж. Лазаров призова шофьорите да бъдат внимателни, когато преминават през рискови участъци.


Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Борисов с ПЪРВИ ДУМИ след преизбирането си: ГЕРБ е най-стабилната европейска партия, не знам откога е лошо да подпишеш с президента на САЩ (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV: Борисов с ПЪРВИ ДУМИ след преизбирането си: ГЕРБ е най-стабилната европейска партия, не знам откога е лошо да подпишеш с президента на САЩ (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК