BG EN

Продължават вторичните трусове в Гърция след земетресението на о-в Лесбос

Балкани

Продължават вторичните трусове в Гърция след земетресението на о-в Лесбос

16162
на 22.01.2025
Продължават вторичните трусове в Гърция след земетресението на о-в Лесбос
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Продължават вторичните трусове след мощното земетресение на остров Лесбос с магнитуд 5,1 по скалата на Рихтер.

препоръчано

Няма пострадали хора, съобщават властите от острова. Много от жителите прекараха нощта навън в колите и на палатки поради честите вторични трусове. Има срутени стени на сгради и паднали скали по пътищата, които са затворени. От съображения за сигурност на пожарникарите властите забраниха спасителна операция през нощта.

От рано тази сутрин технически екипи проверяват състоянието на обществените сгради. Училищата ще останат затворени, докато не се провери, че са безопасни. По данни на обсерваторията в Атина трусът е с дълбочина само 5 километра в морето до острова.

Според сеизмолозите епицентърът е познат и преди четири години има регистрирано силно земетресение. За сега трябва да се изчака да преминат първите 48 часа от труса.

Предупреждават се жителите на острова да са изключително внимателни и да не стоят в близост до предмети, които могат да паднат.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО) Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 80
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК