BG EN

Производителите на царевица ще получат помощ и от националния бюджет за щетите от сушата

Животът днес

Производителите на царевица ще получат помощ и от националния бюджет за щетите от сушата

12985
на 02.07.2025
Производителите на царевица ще получат помощ и от националния бюджет за щетите от сушата
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Определен е размерът на ставката за предоставяне на спешна финансова помощ на земеделските стопани, отглеждащи царевица. Със заповед на министъра на земеделието и храните д-р Георги Тахов, ставката е в размер на 41,68 лв./ха. Общият размер на допълнителното национално финансиране е 21 314 082 лв. Фермерите заявиха за подпомагане 511 374 ха.

препоръчано

Припомняме, че през април 2025 г. Държавен фонд „Земеделие“ изплати  21 314 082 лв. по спешната финансова помощ от Европейския фонд за гарантиране на земеделието,  на земеделски стопани, отглеждащи царевица, които бяха засегнати от сушата през 2024 г.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК