BG EN

Производителят на F-16 със специална оферта за България според условията ни

Политика

Производителят на F-16 със специална оферта за България според условията ни

14178
на 21.12.2018
Производителят на F-16 със специална оферта за България според условията ни
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Производителят на изтребители „Локхийд Мартин“ се ангажира да съобрази офертата си с българските условия за придобиване на нови F-16. Това става ясно от писмо на вицепрезидента на компанията „Локхийд Мартин“ Ерин Мозли до правителството, пише „Труд”, като се позовава на дипломатически източници.

препоръчано

Мозли посочва, че компанията ще осигури максимални икономически и промишлени изгоди за нашата страна и ще работи с правителствата на САЩ и на България за намаляване на разходите за офертата за F-16 в хода на процеса на придобиване на летателните средства.

В писмото се отбелязва, че F-16 предлагат високо ниво на гаранция за страните, в които са на въоръжение, доказателство за което е бройката от над 4600 изтребителя, доставени до днешна дата.

Уверението, че САЩ ще съобразят офертата си за F-16 с изискванията на България, министър-председателят Бойко Борисов получи по-рано тази седмица и от държавния секретар на САЩ Майк Помпео. Това стана в телефонен разговор по искане на американския държавник във вторник.

Тогава Помпео подчерта, че Съединените щати заявяват ангажимента си да работят заедно с българското правителство по определяне на окончателните параметри на потенциална продажба на F-16, така че да отговарят на бюджетните и оперативни изисквания на България. Едновременно с това се предлагат и отлични оперативни способности.

Същото подчерта и заместник-държавният секретар на САЩ Джон Съливан пред премиера Бойко Борисов по време на срещата между двамата, която се състоя на 15 декември. Съливан бе на двудневно официално посещение у нас.

Основен конкурент на офертата на САЩ и „Локхийд Мартин“ за нови изтребители F-16 са Швеция и СААБ с предложението им за самолети „Gripen“. Повече подробности за избора на новите изтребители се очакват днес от Министерството на отбраната.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 26
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК