BG EN

Прокуратурата откри нови доказателства за незаконно подслушване в МВР

ЧАС ПИК

Прокуратурата откри нови доказателства за незаконно подслушване в МВР

9692
на 06.08.2013
Прокуратурата откри нови доказателства за незаконно подслушване в МВР
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Нови доказателства за незаконно подслушване в МВР откри Върховната касационна прокуратура. Данните излезли от иззетите тефтерчета на служителите в службата за подслушвания СДОТО.

препоръчано

Във всеки един бележник поне половината от записаните телефонни номера са без заповед за проследяване, т.е. подслушвани са незаконно.

От прокуратурата уточниха, че номерата са само на джиесеми, а собствениците им са на различна възраст и с различни позиции в обществото. Към нито един номер обаче няма добавено име.

Ако от анализите излязат още доказателства, на шефовете на СДОТО ще бъдат повдигнати нови обвинения.

Новите "тефтерчета" са изникнали при разследването за незаконното подслушване в МВР. Обвинени по досъдебното производство са бившият вътрешен министър Цветан Цветанов и бившите шефове на Специализираната дирекция "Оперативни технически операции" Цветан Иванов, Камен Костов, Сергей Кацаров и Радко Димитров.

Цветанов е обвинен, че не е издал регламент за реда, по който се прилагат специални разузнавателни средства и така злоупотребите в служба СДОТО и МВР са станали възможни. Прокуратурата нямаше доказателства, че незаконно подслушване наистина се е провеждало. Основните улики срещу бившия министър бяха показанията на двама от бившите шефове на СДОТО и на бившия земеделски министър Мирослав Найденов.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ и ИТН показаха истинското лице на ППДБ: Ще подкрепим в зала само удължителния бюджет (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ и ИТН показаха истинското лице на ППДБ: Ще подкрепим в зала само удължителния бюджет (ВИДЕО)
ново
Днес: 44
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК