BG EN

Прокуратурата поиска имунитета на Цветанов

ЧАС ПИК

Прокуратурата поиска имунитета на Цветанов

16866
на 30.05.2013
Прокуратурата поиска имунитета на Цветанов
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Прокуратурата е поискала снемане на депутатския имунитет на депутата от ПГ на ГЕРБ и бивш вътрешен министър Цветан Цветанов. Това съобщи главният прокурор Сотир Цацаров пред журналисти, предаде Агенция “Фокус”.

препоръчано

В Народното събрание (НС) е внесено искане за даване на разрешение от страна на парламента за започване на наказателно преследване спрямо народния представител Цветан Цветанов.

В искането до НС е визирано конкретно обвинение, съобразно закона по чл. 285 от Наказателния кодекс, във връзка с чл. 387, т.е. бездействие, в резултат на което е допуснато подчинени нему длъжностни лица да извършват престъпление.

"Конкретните длъжностни лица, които се визират, за инкриминирания период, са заемали длъжността директори на Специализирана дирекция "Оперативни технически операции" (СДОТО)", обясни главният прокурор преди заседанието на Висшия съдебен съвет.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 15
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК