BG EN

Прокурори влязоха в базата със заразени яйца в Поликраище

Прокурори влязоха в базата със заразени яйца в Поликраище

4758
на 19.09.2017
Прокурори влязоха в базата със заразени яйца в Поликраище
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Прокурори от Районна прокуратура – Горна Оряховица и полицейски служители от икономическа полиция към РУ - Г. Оряховица на МВР посетиха днес производствената база в с. Поликраище, в която инспектори на Българска агенция по безопасност на храните откриха яйца, заразени с токсичното вещество фипронил. 

препоръчано

Районната прокуратура в Горна Оряховица в петък се самосезира по репортажи на медии и разпореди проверка на заразените с фипронил яйца от кокошките, отглеждани в птицекомбината в с. Поликраище. Това съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура - Велико Търново.

Днес бяха снети писмени обяснения на работещите и на ръководството на фирмата, собственост на базата. Изискани и приобщени към материалите по преписката са и документи от значение за предмета на проверката.

Същата продължава с оглед изясняване на първоначалните данни за престъпление по чл. 350 ал. 1 от НК. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 123
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК