Пропуски и нерви! Ливърпул потрепери срещу Аугсбург, но взе своето

4297
на 25.02.2016

Отборът на Ливърпул се класира за осминафиналите на Лига Европа след много трудна победа над немския Аугсбург. „Червените“ надделяха с минималното 1:0, а в заключителните минути на срещата можеха да съжаляват, допускайки изравнителен гол, който щеше да им струва отпадането от турнира.

Единственият гол в мача бе дело на Джеймс Милнър от дузпа в самото начало на срещата.

Мениджърът на домакините заложи на възможно най-добрия си състав, въпреки че в неделя Ливърпул излиза срещу Манчестър Сити във финала за Купата на Лигата в Англия. Филипе Коутиньо и доскоро контузеният Даниел Стъридж започнаха мача като титуляри.

Мачът започна по отличен начин за „мърсисайдци“, които поведоха в резултата още в 5-ата минута. Главният рефер на двубоя Клемент Турпен изненадващо посочи бялата точка, след като Доминик Кор докосна топката с ръка, в опита си да избие центриране отдясно.

Дузпата бе изпълнена от опитния Джеймс Милнър, който прати топката покрай левия страничен стълб на вратата и изведе своите напред, пише gong.bg.

Възпитаниците на мениджъра Юрген Клоп продължиха да диктуват темпото, като Даниел Стъридж и Филипе Коутиньо имаха няколко отлични шанса. Английският национал дори удари десния страничен стълб след удар в 39-ата минута.

Малко преди края на първото полувреме капитанът на домакините Джордан Хендерсън получи травма в коляното, но в крайна сметка халфът на „червените“ успя да продължи срещата.

Второто полувреме отново започна с натиск на Ливърпул. Още в 48-ата минута Даниел Стъридж имаше отлична възможност да удвои резултата, но останал сам срещу стража на Аугсбург, стреля неточно. Телевизионните повторения обаче показаха, че Стъридж е бил в засада, но тя не бе маркирана.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден