ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
23-ма непълнолетни принудиха два пъти повече димитровградчани да дремят по спирките в Хасково снощи. Хората не успяха да се приберат заради анархистичните действия от протеста в понеделник вечерта, съобщава "Марица".
„Демонстрантите ни изнервиха, вместо да лазят по нервите на политиците, на които хич не им пука! Работихме 12 часа и не успяхме да се приберем, спахме по пейки и офиси“, недоволстваха димитровградчани, които работят в Хасково.
„Нямаше автобуси заради блокадата. Имах левче в джоба си и не можех да си платя на плъзналите нелегални копърки“, жалва се гражданин.
„От протестните шествия снощи са установени 23 непълнолетни, отишли да блокират магистрала „Марица“ без придружител. Съставени 23 акта по Закона за закрила на детето“, казаха от полицията. Още 30 акта и 11 фиша са съставени по Закона за движение по пътищата. Издадени са и протоколи за полицейско разпореждане.
В ОДМВР-Хасково са доведени 2 лица за установяване на самоличността им.
Висящи по спирките недоволстваха, че в протестите са участвали луксозни Порше, БМВ, Ауди и други скъпи коли. „Някои бива да протестират и за скъпите си силикони в ц*ците си“, коментира мръзнещ редови гражданин, който псуваше и си честитеше анархията.


