BG EN

ПРОТЕСТ СРЕЩУ РАДЕВ И ХОРАТА МУ: Туристическият бранш излиза на улицата за оставки

Епицентър

ПРОТЕСТ СРЕЩУ РАДЕВ И ХОРАТА МУ: Туристическият бранш излиза на улицата за оставки

43891
на 28.06.2021
ПРОТЕСТ СРЕЩУ РАДЕВ И ХОРАТА МУ: Туристическият бранш излиза на улицата за оставки
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Представители на туристическия бранш излизат утре на протест с искане за оставката на министъра на туризма Стела Балтова. Това обявиха от обединението „Бъдеще за туризма”.

препоръчано

Причината - туроператори все още чакат изплащането на втората фаза от държавната помощ за претърпените загуби от пандемията. Става въпрос за повече от 16 милиона лева, които все още не са изплатени на бранша.

Повод за протеста е и отмяната на резервации на най-големия гръцки туроператор „Музенидис травъл” до 31 юли, което засегна и туроператорите у нас.

„Целта на цялото мероприятие е да се стигне до решение. Ние не искаме само да скандираме за оставката на министър Балтова. Около 212 туроператори се очаква да кандидатстват по тази програма, а колко клиенти – може би над 140 хиляди”, обясни Румяна Любенова, представител на УС на ОБТ.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Унижиха кабинета Гюров от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО) Унижиха кабинета "Гюров" от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО)
ново
Днес: 128
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК