Протестиращи опитаха да запалят руското консулство в Харков, изгориха руско знаме (ВИДЕО)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
В Харков около петдесет души са излезли на демонстрация пред сградата на Генералното консулство на Русия, съобщава агенция УНИАН.
Участниците в акцията са запалили огньове, а след това са се опитали да подпалят сградата на консулството, в резултат от което се е запалила елха в двора на дипломатическото учреждение. Освен това активистите са изгорили знаме на Русия.
Участниците в митинга са искали от властите да прекъснат дипломатическите отношения с Москва, договора за съвместно използване на Азовско море и Керченския пролив, да се национализират всички руски бизнеси на територията на Украйна и да се въведе визов режим за руснаците.
Това е третият подобен инцидент в понеделник: преди това огън и димки бяха метнати в посолството на Русия в Киев, а в Лвов пред сградата на руското консулство бяха запалени гуми. Акциите се провеждат на фона на инцидента в Черно море.


