BG EN

Протестиращи стреляха по сградата на парламента на Либия

Близък изток

Протестиращи стреляха по сградата на парламента на Либия

2297
на 14.01.2014
Протестиращи стреляха по сградата на парламента на Либия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Протестиращи са открили стрелба срещу сградата на парламента на Либия в Триполи, предаде AFP.

препоръчано

Заради стрелбата е била спряна парламентарна сесия, но в резултат на нея няма пострадали.
На няколко пъти в миналото демонстранти са прониквали или атакували сградата на Генералния национален конгрес в опита си да принудят депутатите да приемат даден закон или по други причини.

„Чухме изстрели, преди куршумите да ударят предната фасада на сградата”, каза един от конгресмените, като пожела да остане анонимен. Източникът добави, че стрелбата е произведена от демонстранти, които призовават за вот за недоверие за правителството на премиера Али Зейдан.

Охраната е помогнала на депутатите да се евакуират от сградата.
По време на инцидента в парламента се е обсъждало бъдещето на кабинета на Зейдан, след като 72-ма депутати внесоха вот на недоверие.
Зейдан многократно е критикуван заради провала на правителството си да се справи с нестабилността, която тегне над Либия след свалянето от власт на диктатора Муамар Кадафи през октомври 2011 година.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Тошко Йорданов: ППДБ приличат на пияндурник, който се е събудил сутринта и го цепи главата заради тежък махмурлук (НА ЖИВО) Тошко Йорданов: ППДБ приличат на пияндурник, който се е събудил сутринта и го цепи главата заради тежък махмурлук (НА ЖИВО)
ново
Днес: 30
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК