Протестиращите в иракския град Басра запалиха партийни офиси и подвижно студио на националната телевизия
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Протестиращите в иракския град Басра са запалили партийни офиси и подвижно студио на националната телевизия, предава Anadolu Agency, цитира Фокус.
Протестиращите запалиха няколко офис сгради, използвани от партии, които подкрепят про-иранските шиитски милиции, Върховния ислямски съвет и Националното движение за мъдрост, водени от Амар ал Хаким. Офисът на партията на иракския премиер Хайдар ал-Абади, беше сред опожарените. Демонстранти запалиха и подвижно студио на националната телевизия в града. Те протестират срещу високата безработица, лошите обществени услуги и корупцията в Басра.
В сряда беше опожарена от протестиращи сградата на общината и видеозаписи от палежа бяха разпространявани чрез социални медии.
Демонстрантите скоро след това се насочиха към иранското генерално консулство в Басра.
От 9 юли в Басра и други южни и централни провинции, населени с шиити започнаха протести, които се разпространиха и в столицата Багдад.


