Протестиращите от "Емко" отказали да се срещнат с министъра на икономиката
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Миналата седмица служителите на "Емко" поискаха да им се върне лиценза и да се работи по законодателство да се подобри военно-промишления комплекс. И двете искания бяха изпълнени. Аз пожелах да се видя на протеста със служителите, но те отказаха, защото съм ги излъгал. Не знам за какво съм ги излъгал. Това заяви пред Би Ти Ви икономическият министър Емил Караниколов на въпрос за протеста в София на служителите на "Емко".
"В "Емко" имаше нарушения по съхраняването на боеприпаси. Ние спазихме закона, а той казва, че в такива случаи, че Междуведомственият
съвет към Министерски съвет може единствено да отнеме лиценза за износ", коментира той.
"Дружеството "Емко" има проблем със складовете. Има едно натрупване на боеприпаси. Те имат задължения към Министерството на отбраната, защото ползват складове, за които не плащат. Така "Емко" помоли "Кинтекс" да вземе боеприпасите и да ги съхранява на пристанището в Бургас. Но "Кинтекс" не може да направи друго. Задължението за оправяне на митническите документи е на "Емко"", разкри икономическият министър.


