BG EN

Протестът в Букурещ - жандармерията прочисти площад „Виктория“, над 240 са ранени

СВЕТЪТ ДНЕС

Протестът в Букурещ - жандармерията прочисти площад „Виктория“, над 240 са ранени

10672
на 11.08.2018
Протестът в Букурещ - жандармерията прочисти площад „Виктория“, над 240 са ранени
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Румънската жандармерия е прочистила площад „Виктория“ след 23:00 часа, за да прекрати протеста пред сградата на правителството в Букурещ. Те са използвали сълзотворен газ срещу демонстрантите и са били в пълна екипировка при изтласкването им от площада, предава Romania Insider.
Въпреки това, групи от агресивни протестиращи са продължили сблъсъците си с жандармерията. Освен това, по време на сблъсъците, някои протестиращи са успели да отмъкнат два пистолета от жандармеристите, според местния сайт „Digi24.ro“. Няколко изстрела са били отправени около площад „Виктория“, след като периметърът е бил прочистен, съобщава "Фокус".
Броят на ранени хора или тези, които са се почувствал зле през деня и са имали нужда от медицинска помощ, е стигнал над 240, включително и няколко жандармеристи.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите решават за промените в Изборния кодекс и как ще гласуване на изборите (НА ЖИВО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите решават за промените в Изборния кодекс и как ще гласуване на изборите (НА ЖИВО)
ново
Днес: 19
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК