BG EN

Проф. Генчо Начев за новите мерки на кабинета: Леглата не лекуват. Аз съм за по-твърди правила!

Акценти

Проф. Генчо Начев за новите мерки на кабинета: Леглата не лекуват. Аз съм за по-твърди правила!

37321
на 14.01.2022
Проф. Генчо Начев за новите мерки на кабинета: Леглата не лекуват. Аз съм за по-твърди правила!
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Аз съм за по-твърди мерки и процентът заети легла от 80 на сто, определен от кабинета за въвеждане на по-сериозни мерки е висок. Но ще трябва да се има и предвид броят на персонала, който е карантиниран. Защото леглото не лекува. Когато има по-голям процент карантинирани медицински лица, тогава трябва също да се повишат мерките, но това никъде не ги чух. Така коментира новите мерки на правителството шефът на болница "Св. Екатерина" проф. Генчо Начев.

препоръчано

За последната седмица шест лекари се карантинираха, двама дадоха положителен тест, другите са контактни. Лекарите са изложени на по-голям риск, защото се срещат нерекъснато с ковид-болни. Всичките шестима са ваксинирани и слава Богу и болните го карат леко, всеки ден се чуваме. Моят заместник, професор, е с бустерна доза отпреди месец, посочи Начев.

Ваксините помагат да се изкара по-леко заразата, никой не казва, че предпазват на 100%. От 480 неваксинирани, лекувани при нас, към 30 на сто са починали, посочи професорът.

От 30 разкрити легла, 27 бяха заети до тази сутрин, обясни той.

Не вярвам да има лекар, който да вижда, че пациентът има риск да умре следващия ден, да не го приеме, посочи той по повод плановите операции.

Така може да се реагира във всички специалности на медицината. Има показания, които трябва да се преценяват индивидуално. Постковид синдромът удря сърцето много сериозно, може да се стигне до инфаркт, подчерта той.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК