BG EN

Проф. Георги Рачев: През Страстната седмица ще е почти ранно лято

Прогноза за времето

Проф. Георги Рачев: През Страстната седмица ще е почти ранно лято

48931
на 11.04.2025
Проф. Георги Рачев: През Страстната седмица ще е почти ранно лято
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Предупредихме за този студен фронт, който мина снощи и направи тези поразии в Североизточна България. С ниски температури, с обилен снеговалеж. Нанесени са много сериозни поражения по всички плодни дръвчета. Това каза в „Тази сутрин“ климатологът проф. Георги Рачев.

препоръчано

Западна България беше пощадена и пораженията са по-малко, допълни той.

„От висотата на доста години не помня два пъти във Варна през април да вали сняг“, каза климатологът.

Още днес снегът почти навсякъде ще се стопи. От понеделник започва „масово топене“ в планините над 1500 м. В събота, 12 април, ще продължи да вали дъжд.

Хубаво и топло време ни очаква през следващата седмица.

„От 14 април, понеделник, от юг към България ще се изнася доста топъл въздух. През Страстната седмица ще стане доста топло. Ще заприлича почти на ранно лято. Няма да има повече сняг“, каза проф. Георги Рачев.

„На 17 април, четвъртък, ще бъде върхът на сладоледа и на Балканите и Централна Европа ще е много топло“, допълни климатологът.

Максималните температури в България ще достигнат 20 градуса, на места дори над 23 градуса.

„От неделя до Великден започва бързо затопляне", каза Рачев.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 122
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК