Проф. Георги Рачев разкри какво време ни очаква до края на зимата - ще има ли още сняг и студ

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Цялата зима ще бъде топла, с малко сняг, много дъжд и студени дни, заяви в ефира на NOVA NEWS климатологът проф. Георги Рачев.
"Оттук нататък ни очаква топло време. Има много голяма вероятност във вторник в София да вали. До края на месеца ще има температурни аномалии – положителни – в рамките на 2,5-3 градуса", сподели той.
Прогнозата му е, че през февруари температурите ще са с до 2 градуса над нормалното, с повече валежи. Това не означава, че няма да има сняг.
Според него едва седмица преди валежа на сняг може да се разбере кога ще вали.
Проф. Рачев каза, че над цяла Европа от студено става топло. Радвам се на модерни зими.
"Дисонансът в температурите не е нещо изключително, такъв е климатът на България, станахме чувствителни към най-малките промени", обясни той.
"Обичайте времето и живейте с него. Трябва да се адаптираме към аномалиите – те са новото нормално", прикани професорът.