BG EN

Проф. Михаил Константинов: За първи път имаме основание да искаме съд за безотговорните ни политици

Епицентър

Проф. Михаил Константинов: За първи път имаме основание да искаме съд за безотговорните ни политици

90176
на 27.08.2023
Проф. Михаил Константинов: За първи път имаме основание да искаме съд за безотговорните ни политици
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Пак не случихме на политици. Сегашните са на изключително ниско ниво, при това без изключение. Но това, което е решително в момента, е, че като погледнете света, виждате, че и той не е случил на политици. Това коментира проф. Михаил Константинов пред "Фокус".

препоръчано

"Акълът ужким ни е дошъл, а се държим като малоумни. При такова държане от страна на всички без изключение, тази човешка цивилизация нищо добро не я чака. Катафалката ремарке няма - хората, които забравят това нещо, твърде бързо се оказват от лошата страна, смята той.

По думите му българските политици са абсолютно безотговорни: "В момента Конституционният съд има непопълнени места, те не са 12 души, а само 10, което е абсолютно недопустимо. Мисля, че сега за първи път имаме основание да искаме съд за тези безотговорни политици, те не изпълняват основните функции, за които са изпратени там. Как може да държите конституционни органи непопълнени? Това е престъпление срещу Републиката", обясни проф. Константинов.

Той изрази желание да бъде спряна моралната разруха, която в момента изяжда обществото: "Думата "единство“ звучи банално, но тя не е лишена от смисъл, и тя ненапразно е написана на нашето Народно събрание. Трябва просто да си върнем здравия разум. Ако продължаваме така, ние и светът, нищо добро не ни чака в най-близко време."

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК