Проф. Николай Витанов с добри новини: Обхватът на заразата продължава да се свива (КАРТА)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Базовото репродуктивно число - днес е 0.93. Под 1 е, значи обхватът на заразата продължава да се свива. Това е добре. Здравната система продължава да се разтоварва. Гова написа във Фейсбук математикът проф. Николай Витанов.
“Няма суперпожар. Броят на новите случаи днес е висок, но 14-дневната заболеваемост все още спада. Това е добре. Под 1500 случая на ден дифузното разпространение почва да изчезва. Задържим ли под 1000 случая на ден, вероятността да се справем с модифицирания Омикрон е много голяма.
Няма препълнени болници. Продължават да се освобождават легла, които се прехвърлят за други нужди. Няма хаос, няма препълнени болници.
Няма тотален локдаун. Няма и да има.
Смъртността - полекичка спада. Както бе прогнозирано.
Пристигащите украинци не вдигат заболеваемостта. Както бе прогнозирано. Знаете горната граница - до 100 000 украинци идващи на месец няма да повлияят съществено на заболеваемостта, в смисъл да обърнат тренда на спад.
На картата на риска ситуацията покрай гръцката граница е добра днес“, написа още проф. Витанов.



