BG EN

Проф. Николай Овчаров: Държавата да намери механизъм тези, които се облагодетелстват от туризма, да дават в хазната

Животът днес

Проф. Николай Овчаров: Държавата да намери механизъм тези, които се облагодетелстват от туризма, да дават в хазната

7777
на 06.09.2017
Проф. Николай Овчаров: Държавата да намери механизъм тези, които се облагодетелстват от туризма, да дават в хазната
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Държавата трябва да намери механизъм, за да може тези, които се облагодетелстват от туризма, да дават съпоставимото в държавната хазна,  каза проф. Николай Овчаров, цитиран от радио "Фокус". Той допълни, че в последно време в района на Кърджали са се построили десетки хотели и туристите ги посещават, за да видят места като Перперикон и други обекти в Източните Родопи.

препоръчано

„Това са именно тези стотици хиляди туристи, които идват да посетят Източните Родопи не заради тютюнопроизводството, което вече не съществува, а именно заради Перперикон, Татул, манастира "Свети Йоан Предтеча“. Културния туризъм сме го развили, но за съжаление, няма механизъм в държавата, който да накара бизнесът да дава пари“, уточни проф. Николай Овчаров. Той препоръча парите, които се разпределят от държавата за археология, да бъдат концентрирани в обекти, които имат потенциала да развиват културно-историческия туризъм в страната.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК