BG EN

Проф. Овчаров: Открихме гроба на цар Петър във Велики Преслав

ЧАС ПИК

Проф. Овчаров: Открихме гроба на цар Петър във Велики Преслав

23574
на 06.11.2013
Проф. Овчаров: Открихме гроба на цар Петър във Велики Преслав
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Гробът на българския цар и светец Петър, който е управлявал страната ни след княз Борис І от 927 г. до 969 г., е открит в Преслав. Той е в своеобразен мавзолей, каза пред камерата на БНТ археологът проф. Николай Овчаров.

препоръчано

Тялото на средновековния владетел е било положено в църква.

“Виждат се само ръбовете на саркофага. Намираме се в един своеобразен мавзолей, под чийто под е погребан славният наследник на цар Симеон.

Ще настоявам да се сложи табелка, че тук е предполагаемата църква и мавзолей на българския цар Петър”, заяви професорът пред камерата на националната телевизия.

Досега няма открито тяло на български владетел от Първото царство.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК