BG EN

Проф. Огнян Кунчев: Като се върнат учениците в клас, кривата тръгва нагоре, 6000 ще са жертвите на "Омикрон"

Животът днес

Проф. Огнян Кунчев: Като се върнат учениците в клас, кривата тръгва нагоре, 6000 ще са жертвите на "Омикрон"

9362
на 04.02.2022
Проф. Огнян Кунчев: Като се върнат учениците в клас, кривата тръгва нагоре, 6000 ще са жертвите на Омикрон
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Математикът проф. Огнян Кунчев и д-р Антония Първанова влязоха в диалог за смисъла от продължаването на действието на зеления сертификат. 

препоръчано

В момента сме в плато от пандемията. В 50-процентен локдаун сме. Като се върнат учениците в клас, кривата тръгва нагоре, въпреки че преболедувалите са 3,5 милиона, каза проф. Кунчев пред Нова тв.

В България смъртността е висока заради многото инсулти и инфаркти, повечето от тези хора измряха. Зеленият сертификат е административна мярка. Ваксинирането не спира заразата, тя само предполага по-леко преболедуване и евентуално оживяване. Мерките обаче така и не се спазват, каза д-р Първанова.

Ако разпуснем мерките, кривата ще тръгне нагоре. Разпускане може да има чак през март, категоричен е Кунчев. Първанова потвърди, че след април ще има облекчаване на ситуацията.

Около 3,5 млн. души са преболедувалите, около 6000 души ще са жертвите след Омикрон, заяви проф. Кунчев и добави, че това се дължи на ниските нива на ваксинация у нас.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК