BG EN

Професор Кантарджиев посочи кои са адекватните тестове за коронавирус

Здраве

Професор Кантарджиев посочи кои са адекватните тестове за коронавирус

13590
на 26.03.2020
Професор Кантарджиев посочи кои са адекватните тестове за коронавирус
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Членът на Националния щаб за справяне с коронавируса и директор на Националния институт за заразни и паразитни болести проф. Тодор Кантарджиев каза пред БНТ кои са адекватните тестове, навременни ли са мерките и реакциите.

препоръчано

"Актуалната позиция на щаба е, че бързите тестове за доказване на антитела са за 7-ия, 8-ия ден, когато имат значение за крайните серологични проучвания. Друг тип бързи тестове са за носоглътката и когато има гърлобол, висока температура и суха кашлица. Те може да са полезни за лекарите на терен да се ориентират. Оперативният щаб няма против тези тестове, защото те могат да помагат на спешните мидици в ориентазията" каза проф. Кантарджиев.

Меродавни според него обаче са тестовете на РНК основа - PCR.

"Мисля, че нещо сериозно сме направили. Нека Господ да е с нас", каза професорът.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО) Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК