BG EN

Професор от САЩ: Украйна за свое добро да се откаже от Донбас

Европа

Професор от САЩ: Украйна за свое добро да се откаже от Донбас

6349
на 13.08.2016
Професор от САЩ: Украйна за свое добро да се откаже от Донбас
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Украинските власти трябва заради благото страна да изоставят опитите да си върнат под пълен контрол територията на провъзгласените република в югоизточна Украйна. Такова мнение изрази във „Форийн полиси“ професорът по политически науки Алигзандър Моутъл от университета „Рутгерс“ в щата Ню Джърси.

препоръчано

Според него украинската политика относно източните райони на Донбас „е в задънена улица“. „Украинците трябва да се запитат искат ли да харчат крайно ограничените си ресурси за себе си или да ги изразходват в окупираните територии. Украйна трябва да се откаже от Донбас, психологически, икономически и може би политически“, подчертава политологът.

По думите му опитите по военен път да се реши въпроса нямат перспектива и само задълбочават нестабилността в региона. Икономически Донбас само „ще изтощава този, който ще го контролира“, а реинтеграцията на териториите на провъзгласените републики „ще се превърне в самоубийство за Украйна“ и по думите му може да спре „политическото движение на страната към Европа“. "Излиза, че Украйна ще бъде в по-голяма безопасност и ще бъде по-способна за провеждане на реформи" без Донбас, резюмира Моутър. А както показаха последните две години, страната може напълно да съществува без този регион, смята професорът. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV: Томислав Дончев: Закони, ориентирани към конкретни хора, никога не са добра практика (ВИДЕО) ПИК TV: Томислав Дончев: Закони, ориентирани към конкретни хора, никога не са добра практика (ВИДЕО)
ново
Днес: 13
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК