ПСЖ и Челси напред към 1/2-финалите на ШЛ, Байерн детрониран

4823
на 14.04.2021

Отборите на Челси и Пари Сен Жермен се класираха за тазгодишните полуфинали от футболния турнир Шампионска лига.

Челси загуби от Порто с 0:1 на стадион "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля мач-реванш от 1/4-финалите, но продължава напред с общ резултат 2:1. Първата среща се проведе на същото съоръжение заради рестрикциите около пандемията от коронавирус и лондончани я спечелиха с 2:0, а този резултат им помогна да се класират за 1/2-финалите, където очакват победителя от сблъсъка между Ливърпул и Реал (Мадрид). Голът за Порто в срещата-реванш отбеляза Мехди Тареми в добавеното от съдията време на мача, но това не бе достатъчно за португалския тим.

Пари Сен Жермен отстрани европейския клубен първенец Байерн, въпреки че загуби с 0:1 на "Парк де Пренс". Преди седмица парижани спечелиха с 3:2 гостуването си на "Алианц Арена" в Мюнхен и така с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен се класираха за 1/2-финалите на надпреварата. Домакините създадоха повече голови положения в много динамичната първа част на срещата-реванш и на два пъти дори уцелиха гредите след удари на Неймар, но гостите от Мюнхен изчакаха своя миг в двубоя и поведоха в мача с гол на Ерик Максим Чупо-Мотинг (40). След почивката Байерн продължи да атакува и да търси втори гол, но такъв не бе вкаран и така напред продължава Пари Сен Жермен. На полуфиналите ПСЖ ще спори с Борусия (Дортмунд) или Манчестър Сити, информира БНР.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Лорер за служебния кабинет: Кавги между ГЕРБ и ГЕРБ (ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Лорер за служебния кабинет: Кавги между ГЕРБ и ГЕРБ (ОБНОВЕНА)