ПСЖ срина„Барселона” на 1/8-финалите на Шампионска лига

СПОРТЪТ ДНЕС

15885
на 14.02.2017

„Пари Сен Жермен” победи испанския гранд „Барселона” с 4:0 в първия мач от осминафиналите на Шампионската лига във вторник.

В двубоя на „Парк де Пренс“ парижани поведоха още в 18-ата минута с гол на Анхел ди Мария от пряк свободен удар. Домакините удвоиха своята преднина в 40-ата минута с попадение на Юлиан Дракслер, съобщава ТАСС.

Авторът на първи гол отбеляза и третия в 55-ата минута, когато с удар от дъгата на наказателното поле на „Барселона” изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Марк-Андре тер Стеген.

За четвърти път топката попадна в мрежата на каталунците в 71-ата минута, когато Единсон Кавани се измъкна от опеката на Жерар Пике и отправи премерен, но точен удар.