Психологът Росен Йорданов за съдебните промени в парламента: Радостин Василев и Хаджигенов нямат идея за какво говорят - дебат беше профански
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Лошото е 46-ото НС, хубавото е новата учебна година. Не ми се отваря устата да говоря за нещо, за което всички говорят, но нямат на идея за какво говорят. Ради Василев може да е добър спортен адвокат. Не бих коментирал юридическите качества на Николай Хаджигенов. Те обаче нямат идея за какво говорят. Това заяви по Нова телевизия криминалният психолог Росен Йорданов по повод отнемането на Бюрото за защита на свидетели от главния прокурор Иван Гешев и прехвърлянето му към правосъдното министерство.
Казвам го със самочувствието на човек работил в охраната. Могат да се кажат много неща дали мястото му е в прокуратурата или не. Има плюсове и минуси. В министерството може да има повече изтичане на информация. Този дебат беше профански. Ако някой нарича това съдебна реформа, греши“, продължи той по темата.
„Получи се „Напънала се планината и родила мишка“. Нищо от тези грандомански думи не се случва. Това решение беше взето единствено по политически причини и лични подбуди“, категоричен е Йорданов.
„Нито нахлуването е нахлуване в президенството, а това са неща, които се установяват. Аз твърдя, че твоите изказвания се базират на медийни публикации. Аз твърдя, че това решение е политическо и изобщо не координирано с хора, които са работили в сферата. Не знаете колко трудно е да се работи там. Това решение няма да има никакъв ефект освен да почеше егото на един и да подразни друг“ отсече Йорданов.
„Значи дядо Гошо от село Ревучево, ще решава кой да бъде защитен и охраняван“, изстреля той.
„90% от хората, които протестират срещу Гешев, изобщо не знаят какви са правомощията на главния прокурор“, обяви Йорданов. „Той е административно политическото лице на прокуратурата“, отсече експертът.
Той изрази мнението си и за старта на учебната година по време на пандемия.
„Дъщеря ми е още ученичка, макар и горен курс. Училището е освен среда за обучение и среда за възпитание. Аз бих искал да обърна внимание на българските учители, които ме изненадаха и успяха да организират онлайн обучението. Искам да им пожелая успех и любознателност в тази посока, ако се наложи пак да се учи дистанционно“, обяви Йорданов.
„Дано да се ъпгрейдне и тази година дистанционното обучение да е по-добро, ако се стигне до него отново“, категоричен е той.