BG EN

Публикуваха фалшиво съобщение, че Барак Обама е ранен след взривове в Белия дом

Америка

Публикуваха фалшиво съобщение, че Барак Обама е ранен след взривове в Белия дом

3086
на 23.04.2013
Публикуваха фалшиво съобщение, че Барак Обама е ранен след взривове в Белия дом
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Хакери изплашиха пазарите във вторник, след като проникнаха с акаунта на агенция АП в „Туитър” и пуснаха фалшиво съобщение, че Барак Обама е ранен при взривове в Белия дом, предаде АФП.

препоръчано

Краткото съобщение гласи: „Спешно: Две експлозии в Белия дом и Барак Обама е ранен”.

Незабавно агенцията публикува съобщение, че акаунтът й в „Туитър” е хакнат и новината е невярна.

Говорителят на Белия дом Джей Карни успокои журналистите, че президентът на САЩ е невредим.

Фондовите борси веднага, след появата на фалшивата новина отчетоха спад – „Дау Джонс” падна с 130 пункта или 0.9%, а S&P 500 с 12 пункта. Но след минути се върнаха на предишните си нива.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Телците да отложат разговори с шефове, Рибите да внимават с харчовете ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Телците да отложат разговори с шефове, Рибите да внимават с харчовете
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК