BG EN

Пуснаха за живеене 134 нови сгради във Варна

Животът днес

Пуснаха за живеене 134 нови сгради във Варна

9538
на 18.11.2019
Пуснаха за живеене 134 нови сгради във Варна
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По предварителни данни на Националния статистически институт броят на въведените в експлоатация жилищни сгради в област Варна през третото тримесечие на годината е 134, а новопостроените жилища в тях са 603. Това съобщиха от Териториалното статистическо бюро, цитирани от "Фокус".

препоръчано

Спрямо третото тримесечие на 2018 г. сградите са с 43 повече, a жилищата в тях нарастват с 44.

От въведените в експлоатация новопостроени жилищни сгради през третото тримесечие със стоманобетонна конструкция са 73,1%, с тухлена – 23,9%, а с друга – 3,0%.

Област Варна е на първо място в страната по въведени в експлоатация жилищни сгради. След нея са областите Пловдив – 77 сгради с 217 жилища и Бургас и София с по 76 сгради със съответно 764 и 102 жилища в тях.

Най-висок е делът на новопостроените жилища с две стаи (45,4%), следват тези с три стаи (28,4%), а най-нисък е делът на жилищата с шест и повече стаи – 4,6%.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! След като бутнаха кабинета - всички лидери на ППДБ отидоха на крака при президента. Ген. Атанасов го пита ще прави ли партия, Радев увърта (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! След като бутнаха кабинета - всички лидери на ППДБ отидоха на крака при президента. Ген. Атанасов го пита ще прави ли партия, Радев увърта (ВИДЕО)
ново
Днес: 52
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК