ГОРЕЩО
ТРАГЕДИЯ! 10-годишно момиче се е удавило в басейна на хотел в Ахелой
САМО В ПИК! Георги Марков с ценен съвет към Радев - ето какво не трябва да допуска премиерът
Няма да повярвате кой от "Промяната" гласува срещу оставката на Делян Добрев
Министерството на финансите публикува Бюджет 2026 (ДОКУМЕНТ)
ДПС е в отлично политическо здраве и остава незаобиколим фактор в българската политика
Законът ще падне след 6 месеца
Недоволните пушачи отговориха с гневно писмо на отказа на икономическата комисия към парламента да махне забраната за пушенето на обществени места. Членовете на Гражданска инициатива „Българи за равни права“ обявиха, че не искат да се примирят и няма да приемат решението. Групата обяви гражданско неподчиние. Членовете на организацията твърдят, че няма да прилагат повече забрана в заведенията. На 19 декември от 10.00 часа те ще излъчат контакта група в Народното събрание, която ще изисква от всеки един народен представител да декларира как ще гласува в пленарната зала. На 20 декември, четвъртък, от 16.00 часа пред Народното събрание пак свикват протест. Освен това настояват в четвъртък да бъдат предложени промени в Закона за туризма, уреждащи въпроса с тютюнопушенето в заведенията, и те да бъдат приети в пленарна зала. От организацията, твърдят, че се чувстват втора ръка хора, защото управляващите не зачитат бизнеса и работни места, и затова на предстоящите парламентарни избори ще дадат гласовете си за партията, която ще реши проблемите. Ако ли пък не, смятат да направят своя и да се кандидатират за участие в следващото Народно събрание. Законът ще падне след шест месеца, обяви след края на обсъждането на текста от Закона за туризма, при който депутатите оставиха тоталната забрана за тютюнопушене в заведенията, председателят на хотелиерската и ресторантьорска асоциация Благой Рагин. Запитан защо точно след шест месеца, Рагин отговори: "Защото тогава ще имаме ново правителство, което ще се вслуша в гласа на бизнеса".препоръчано


