BG EN

Пълна готовност за зимно почистване на ГКПП Гюешево

Региони

Пълна готовност за зимно почистване на ГКПП Гюешево

10278
на 17.12.2020
Пълна готовност за зимно почистване на ГКПП Гюешево
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Денонощно дежурство с техника и екип за зимно почистване е въведено на ГКПП Гюешево, съобщава БНР.

препоръчано

 Пунктът на границата със Северна Македония е на около 1 100 м надморска височина с денивелация на терена. През зимния сезон се почиства терен от над десет декара. За това са необходими десетки тонове луга и пясък, ще се изпозва и специална химическа смес, за да се избегне заледяване и натрупване на голямо количество сняг.

На мястото не може да се използва обилно пясък, за да не попаднат песъчинки по съоръженията за рентгенов контрол на преминаващите МПС и затова се използват специални материали, коментират експерти.

На пункта денонощно е осигурен снегорин, каза инж. Милчо Георгиев, директор на снегопочистващата фирма.

 

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Няма заседание! Викове, крясъци и липса на кворум в парламента - ППДБ и Възраждане“ провалиха дружно гледането на Изборния кодекс (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Няма заседание! Викове, крясъци и липса на кворум в парламента - ППДБ и "Възраждане“ провалиха дружно гледането на Изборния кодекс (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 65
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК