BG EN

Първанов на първа пресконференция след вота: Парламентът е морално нелегитимен

Политика

Първанов на първа пресконференция след вота: Парламентът е морално нелегитимен

8608
на 15.11.2016
Първанов на първа пресконференция след вота: Парламентът е морално нелегитимен
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

ГЕРБ и БСП бяха против референдума, а днес се опитват да са вносители на идеи, произтичащи от гласуването на тези 3,5 млн. българи. Това каза на пресконференция председателят на ПП АБВ Георги Първанов.

препоръчано

„Много са проблемите, които стоят на нашето внимание след втория тур на президентските избори. Преди всичко искам да дам една най-обща оценка на това, което се случи на президентските избори като цяло. Поздравявам публично победителите – Румен Радев и Илияна Йотова. Пожелавам им успешен мандат. Това е тяхна заслуга, на подкрепящите партии и структури, но това е и израз на дълбоката надежда и очаквания на хората за промяна във функционирането на политическата система. Никой не може да избяга от тази оценка или да я експлоатира в своя полза. Опитват се да експлоатират този референдум в противоположна посока на онова, което отстояваха. ГЕРБ и БСП бяха против него. Днес се опитват да са вносители на идеи, произтичащи от гласуването на тези 3,5 млн. българи“, заяви Първанов. 

Той уточни, че говори от името на партията, която единствено и официално и подкрепи референдума с три „да“. „Трябва да си посипят главата с пепел и да си признаят отговорността и едва след тогава да седнем и да коментираме. Агитирали сме за тези три „да“ и съм длъжен да подчертая различията, които има в нашата позиция. Имаше и сега задължително гласуване и резултатът е под 50%. Корупцията и всички негативни елементи, свързани с функционирането на политическите партии имат своя дълбок генезис от началото на Прехода и не са свързани със субсидията. Още на европейски избори направихме вътрешно допитване по няколко теми, включително и по субсидирането“, допълни още Георги Първанов. По думите му трикратното намаляване на държавната субсидия за партиите е нормалното.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК