ПЪРВИ ВЕРСИИ! Ето как се стигна до кървавата баня в завода за дограма в „Кумлука”
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Първи обяснения за стрелбата в завод за дограма в Бургас даде шефът на фирмата Стойчо Попов. Неговата версия е коренно различна от получения сигнал на 112 за стрелба и улучен в главата мъж на територията на производството.
Попов е заявил, че днес – в ранния след обед в цеха е влязъл младеж на около 25 години – с вид на наркозависим. Поведението му било неадекватно. Той попитал кой е началникът и дали имат нужда от работници. Суетял се странно из базата. Правел впечатление на неадекватен, заради което намиращият се вътре шеф Стойчо Попов се намесил и казал, че нямат свободни работни места. След което помолил младежа да си тръгне поживо поздраво. На излизане неканеният гост грабнал скъпоструваща машина – ъглошлайф и хукнал да бяга.
Тук обаче се къса нишката с последвалите събития, защото Попов твърдял, че младежът се върнал след известно време окървавен – заедно с полицаи. Той започнал да крещи, че бил надупчен със сачми в главата от самия Попов, което обаче не било вярно. Какво се е случило със задигнатия ъглошлайф също е неясно. Дали е имало спречкване с физическа разправа, дали е стреляно с пистолет, кой стрелял, е неясно. Разпитите продължават.


