ПЪРВО В ПИК TV! Борисов: Кирил Петков е реалният премиер в държавата. Не се работи така - в зала ППДБ имат само 20 човека. Трябва да има смяна на Тагарев (ВИДЕО)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Председателят на ПГ на ГЕРБ Бойко Борисов говори пред журналисти в кулоарите на НС.
"Две седмици ги чаках да се напътуват. През уикенда имам мероприятие, а е и 3 март. Това не е документ, който да се пише на коляно", коментира Борисов.
"Могат да си подават оставки, колкото искат. Това не е нещо различно от това, което сме приели. Когато говорим за независими регулатори, служби, съдебна система, може да звучи като делкане. Когато говорим за парламентарна държава, първото, което се гласува са премиер и министри", обясни лидерът на ГЕРБ.
"Правим коалиционно споразумение, каквото се прави в целия Европейски съюз", добави той.
"В коалиционното споразумение ще представим равнопоставеност в управлението на държавата. Да се носи отговорност", каза още бившият премиер.
"Петков и Денков всеки ден имат медийни изяви и казват "Борисов да не се изявява". Изявяват се от сутрин до вечер. И когато се осмелим да кажем нещо, те ни забраняват медийните изяви", добави Борисов.
"По този начин не се работи - в 9 часа са 20 човека в пленарна зала", уточни той.
"Трябва да има смяна на Тагарев. Това е неработещ министър", категоричен е лидерът на ГЕРБ. По думите му военният министър не е изпълнил решенията на парламента.
"Г-н Петков, който има огромен талант да води преговори и затова непрекъснато пресира с тях, аз ще предложа преговорен екип по коалиционното споразумение. В екипа ще са Теменужка Петкова, Рая Назарян, Анна Александрова, Деница Сачева - хора, които да могат да говорят спокойно с тях. Г-н Петков каза, че имам 2000 назначения в ДАНС. За мен е учудващо, че един премиер, защото Кирил Петков за мен е истинският премиер в държавата, може да каже такова нещо", изтъкна Борисов.
"Крайната дума има Кирил Петков, а не Денков. Денков и Габриел бяха компромис, за да може да работи това правителство. Имам безгранично доверие в знанията, опита и уменията на Мария Габриел. ГЕРБ е партията, която носи отговорността. Ако тя е добър премиер, с добри министри, това е плюс за ГЕРБ. Ако се провалят - това ще е минус за нас", обясни бившият премиер.
И разкри, че е поискал справка колко пъти са летели самолетите на "Авиоотряд 28".


