ПЪРВО В ПИК TV! Борисов остро за Румен Радев: Флиртува с Русия, а когато Байдън говори, няма мъжеството с вдигнат юмрук да каже дали е съгласен (ОБНОВЕНА)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Премиерът в оставка Бойко Борисов направи остър коментар за последната излагация на президента Румен Радев, който укри че е подписал важна декларация срещу Русия.
"Те се опитват нещо, което не могат. Едновременно флирт с Русия и когато Байдън говори, нямаш мъжеството и вдигнат юмрук да кажеш дали си съгласен", коментира Борисов и уточни, че по тези декларации се работи седмици наред преди тяхното приемане.
Радев не само е скрил декларацията, но играе мошеническа игра с геополитечската ориентация на България. В декларацията се осъждат действията на Русия и нарушаване на границите на НАТО, което е Радев е скрил, както и осъждането на саботажа на територията на Алианса с експлозиите в Чехия. Като е изразена и загриженост за подобен модел на поведение и на територията на България, което отново е скрито от Румен Радев.
"Хайде, за Навални мина един месец и нищо не е казал. Това с тази декларация обаче е недопустимо, знаете колко ни похвали Бабиш", коментира още Бойко Борисов.
В прессъобщението на Радев няма най-важните неща, както и за шпионажа. Лидерът на ГЕРБ припомни, че именно, за да няма конфликт на нашата територия са били направени газопроводите, както и да има пълна деверсификация. "Благодаря на всички колеги от B9 за подкрепата, която имат към България. Президентът като кандидат за втори мандат се стреми към проруските гласове, от друга страна да има нещо и за НАТО. Пак няма никаква реакция от уж десните партии", заяви Борисов и уточни, че когато става дума за туризма и преноса за газ, ние сме за дружба, но не и за шпионажа.
Изпълнителната комисия се увеличава от 11 на 15 членове. Към момента членовете на комисията след освобождаването на Стоянова, Велчев и Нунев са 5, защото Дончев бе избран за зам.-председател на партията и това налага избирането на нови 8 членове.
Борисов обяви предложенията в лицето на Йорданка Фандъкова, Димитър Николов, Иван Тотев, Деница Сачев, Тодор Кръстев, който е шеф на Софийската организация, Юлтер Садъков от Шумен, Вежди Рашидов и проф. Костадин Ангелов. "Към днешна дата мога да твърдя, че държавата справила се най-добре в Европа е България, като ние проведохме най-мъдрата и щадяща политика по отношение на пандемията", обяви Борисов. В комисията остават Даниела Дариткова, Цвета Караянчева, както и всички останали, които до този момент са заемали местата си.
За Контролната комисия от Борисов бяха предложени: Михаела Крумова от Кюстендил, Александър Иванов, Бранимир Георгиев, Любомир Перчинков, Галя Желязкова и Полин Гълъбова.
“До събранието ни на есен ще имаме възможност да видим дали тези промени ще са за добро. Искрено се надявах, че след като толкова искате да управлявате, защото това е целта на едно политическо състезание", заяви Борисов.
Той уточни, че сериозните партии искат да упрвляват, а когато изборите са мажоритарни и сме в парламентарна република, най-нормално е лидера на партията да е премиер. Защото лидера на партията носи отговорност и за министрите, за кметовете и за всички. Предложих Дани Митов, защото съм три мандата премиер, защото в ГЕРБ има много хора, които могат да се справят на ръководните постове.
"Новия политически лидер, колегата Трифонов се заял с мен колко струват изборите, във всички случаи са над 100, като целта на изборите не е да се състави парламент за смяна на един закон, а да има стабилно управление. На него обаче явно над 100 му се виждат малко. Демокрацията струва много не само за изборите, но сметнете и ваксините", допълни Борисов.
Лидерът на ГЕРБ посочи като груби грешки са справянето с миграционната криза, като не допуснахме миграционна вълна и припомни срещата ЕС-Турция, която беше проведена във Варна. "Ние не допуснахме и по време на гръцката и световна криза да пострадат нашите банки и институции, справихме се и тръгнахме нагоре. Не допуснахме и тоталното затваряне по време на пандемията. Не случайно Коста Ангелов ми го искахте за водач на всеки един град в листите", каза още Борисов и уточни, че всички тези решения за мерките са се взимали изключително трудно.
Борисов не пропусна и влизането в еврозоната и невъзможността българските банки да фалират, както се случваше само до преди няколко години. Той припомни, че Кирил Ананиев е продължил преговорите, за да можем заедно с Хърватия да преминем в евро и уточни, че следващото правителство не бива да спира тази работа. Лидерът на ГЕРБ не пропусна увеличените доходи на учители, полицаи, пожарникари, допълнителните пари за хората на първа линия. "Никой не ни попита от къде се намират парите, как се справяме. Мащабно строителство, всеки казва колко е хубаво. Ама другите не са го направили. Нека да отидат за Банкя и Люлин да видят какво е било Има едно цяло поколение, което не помни другото. За метрото, за зали, вече дори не им е интересно. София вече има нов зам.-кмет по културата и искам да я видя дигитална, по фестивалите. Но след като след 4 години ни оставиха първа политическа сила, дори на мен ми е нереално. Би следвало основната опозиция да ни е победила, но не е. Това означава, че хората го оценяват, но искат и да надграждаме", заяви още Борисов.