BG EN

ПЪРВО В ПИК TV: Борисов посети голяма кравеферма и съобщи кои фермери получават стотици милиони помощ от държавата (ОБНОВЕНА)

Политика

ПЪРВО В ПИК TV: Борисов посети голяма кравеферма и съобщи кои фермери получават стотици милиони помощ от държавата (ОБНОВЕНА)

61641
на 18.10.2020
ПЪРВО В ПИК TV: Борисов посети голяма кравеферма и съобщи кои фермери получават стотици милиони помощ от държавата (ОБНОВЕНА)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Премиерът Бойко Борисов тръгна на поредна инспекция из страната. Днес той е придружен от министрите Десислава Танева и Кирил Ананиев, както и зам.-министъра на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков. Те са на посещение в кравеферма, която усвоява средства по европейска програма.

препоръчано

Танева отбеляза, че по нова европейска програма за телета за угояване се получават по 150 лева на теле. Следи отварянето на приема и готви документи", посъветва тя собственикът на фермата.

"Толкова много мерки в момента има", отбеляза Борисов.

Министър  Ананиев поздрави колегата си Танева за добрата организация на разпределението на евросредствата по европейските програми.

Борисов заяви, че на фона на световната ковид обстановка ситуацията в страната е под контрол.

"Близо 30 000 фермери вече са получили средства по извънредната мярка за компенсиране на щетите в следствие на пандемията от коронавирус. 70 милиона лева са изплатени на хората по програмата", посочи премиерът.

"Над половин милиард сме дали на семействата заради ковид. Бяхме във времена на финансова дисциплина, но сега като гледам - брутният вътрешен продукт на САЩ на минус 16%, ние влагаме всичко, което може - по оперативните програми. Много бързо отпуснатите пари трябва да стигнат до семействата. Всеки човек в България трябва да усети, че България в тази пандемия не му се говори само за маски и дистанция, а и заедно трябва да преодолеем това гадно чудо, което е в света", заяви той.

"Всичките мерки са насочени към хората и бизнеса", отбеляза Ананиев.

Борисов се пошегува, че с министър Танева са с еднакви "екипи" - в жълто. "Ама не сме се разбирали", отбеляза той и отговори на коментарите за дрехите, които носи: "Ходел съм с едни и същи дрехи. Аз си имам три любими ризи дънкови и си ги сменям. Бяха написали, че ходя с една съща риза или пускаме стари снимки. Аз имам три ризи и си ги сменям, защото са ми удобни - меки, памучни. Обикновени ризки".

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 21
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК