ПЪРВО В ПИК TV! Киро и Асен проговарят за невиждания хаос в парламента - канят на публични консултации лидерите на другите партии (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Парламентарната група на "Продължаваме промяната" дава извънреден брифинг в кулоарите на Народното събрание. Очаква се съпредседателите на партията Кирил Петков и Асен Василев да разкрият плановете на партията след невиждания хаос в парламента.
"Въпреки че не излъчихме кандидат, никой не успя да събере мнозинство. Кризата е безпрецедентна. Много трудно е да се излезе от такава криза. Според нас единственият възможен процес е да се проведат публични консултации с лидерите на всички парламентарно представени партии", обяви Асен Василев.
"В 12 часа в зала "Запад" каним лидерите на всички парламентарно представени партии на консултации, които да се излъчат онлайн и всички български граждани да ги видят", каза още той.
"Ако г-н Борисов реши да дойде, да заповяда. Но хората, които ще седнат на тази маса, трябва да вземат решение", обяви Кирил Петков.
"Не предполагаме решение. Смятаме, че до решение може да се стигне след един прозрачен и открит процес пред очите на цялото българско общество. Това е единствената стъпка, която виждаме, че може да отпуши блокажа в този фрагментиран парламент", сподели Асен Василев.
"Каним всички политически лидери. Много е важно хората, които могат да взимат решения, да дойдат, защото е време за взимане на решения", завърши Асен Василев.


