BG EN

Първо в ПИК: Прокурор иска затвор за Папата и Дон Цеци

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Първо в ПИК: Прокурор иска затвор за Папата и Дон Цеци

3814
на 20.11.2012
Първо в ПИК: Прокурор иска затвор за Папата и Дон Цеци

Присъдата ясна най-късно в сряда

Самоопределящият се като бос на Върховното мешаре Христо Върбанов-Ицо Папата и лидерът на "Евророма" Цветелин Кънчев да прекарат в затвора съответно 8 и 3 години. За това настоя във вторник прокурор Бисер Кирилов пред Софийския градски съд. Двамата изявени роми бяха задържани преди повече от две години и обвинени, че са изнудвали бившият началник на Гражданска защита ген. Никола Николов да им плати 250 000 лв., за да не пуснат компромат срещу него в пресата. Независимо, че Папата и Кънчев яростно отричат да са замесени в тежкото престъпление, прокурор Кирилов е на точно обратното мнение. "Срещу Кънчев и Върбанов са събрани достатъчен брой надеждни доказателства. Подържам обвинението срещу тях. Надявам се колегите от Софийски градси съд да възприемат доводите ми и да признаят подсъдимите за виновни", заяви прокурор Кирилов пред "Пик". Очаква се присъдата да бъде обявена най-късно в сряда.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Бившият зам.-кмет на София Иван Василев: Има доста проблеми в Продължаваме промяната. Лена не ми е давала нареждания, защото... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Бившият зам.-кмет на София Иван Василев: Има доста проблеми в "Продължаваме промяната". Лена не ми е давала нареждания, защото... (ВИДЕО)
ново
Днес: 67
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК