BG EN

Работник бере душа след зловеща трудова злополука

Инциденти

Работник бере душа след зловеща трудова злополука

6543
на 31.07.2013
Работник бере душа след зловеща трудова злополука
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

47-годишe работник пламна като факла при трудова злополука в гълъбовската фабрика „Брикел", станала в петък, съобщи Haskovo.net. Мъжът е с 93 % изгаряния.

препоръчано

Иван сменял крушка, когато волтова дъга подпалила натрупвана с години въглищна прах. Въздухът в затвореното помещение буквално експлодирал, а мъжът се превърнал в жива факла. Въпреки огромните поражения, Иван все още е жив в старозагорската университетска болница. Шансовете му да бъде спасен обаче са нищожни.

Редица институции, заедно с полиция и прокуратура разследват инцидента. Според началника на Инспекцията по труда в Стара Загора Йордан Йорданов, първоначално хората му са били заблудени от един от управителите на фирмата, че инцидентът е лек и без сериозни наранявания. В действителност при смъртна травма, предприятието е длъжно да уведоми МВР и прокуратурата. На управителя е наложен акт на стойност до 10 хиляди лева, който ще бъде една от многото санкции за предприятието. Днес проверките завършват, констатирани са редица нередности. Проверява се и още едно предприятие - "Атоменергоремонт ЕАД", чийто служител всъщност е бил Иван Дончев. Фирмата е създадена през 1974 г. с цел обслужване на АЕЦ Козлодуй, имали договор за поддръжка на ел инсталациите на „Брикел". Именно по такъв повод бил изпратен и Иван.

Задачата му била да смени изгоряла живачна лампа в котелното помещение. В 8.30 сутринта в петък мъжът се качил до авариралото осветително тяло. При поставяне на новото обаче лампата експлодирала и дала началото на волтова дъга. Според инспекцията по труда, последвалото е в резултат на дългогодишна немарливост при спазването на нормите за работа във взривоопасна среда. Освен отлаганата с години прах, и живачните лампи били непригодни за подобно помещение.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 77
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК